ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMETLERİMİZ
TEDAVİ YÖNTEMLERİ
BLOG
İLK BAŞVURU
İLETİŞİM
TELEFON : 0553 714 52 21
WHATSAPP : 0553 714 52 21
Stres Kontrolü

Stres Kontrolü

Stres Kontrolü

Eğer sağlıklı olmak istiyorsak önce bedenimizi nasıl beslediğimize, sonra da ruhumuzu nasıl beslediğimize önem vermeliyiz.

Fonksiyonel tıp danışmanlığı
Ağrı Kontrolü
Stres Kontrolü
Detoksifikasyon
İmmün Regülasyon

İLK BAŞVURU


 

Stres maalesef hayatımızın her yerinde var. İş hayatı, sosyal hayat, yaşam koşulları, insan ilişkileri. Stres oluşturacak o kadar çok neden var. Son zamanlarda yapılan çalışmalarda yüksek stres seviyesinin kişilerin uyku kalitesini ve hormonal dengesini bozduğu, vücudun iyileşme mekanizmasını aksattığı gösterilmiş. Yüksek stresle yaşayanlarda uyku bozukluğu, kronik vücut ağrıları, baş ve omurga ağrıları, depresyon, hormonal bozukluklar daha fazla görülmekte. Bu sorunun uzun süre devam etmesi halinde ise kalp sorunları, diyabet, kanser gibi ciddi ve hayat süresini kısaltabilen hastalıkların daha sık görüldüğü saptanmış. Yani stres sandığımızdan çok daha ciddi bir tehlike. Yine aynı şekilde kaygı, anksiyete-gerginlik gibi duygu durumları da stres kadar tehlikeli.

Ülkemizde milyonlarca insan antidepresan ilaç kullanıyor. Milyonlarca kişi uyku sorunu çekiyor. Dünyada da durum ülkemizdeki gibi vahim.

Stresimizi nasıl azaltabiliriz ?

Stres, anksiyete, kaygı gibi duygu durumlarla başetmemizi sağlayacak o kadar çok yöntem var ki. Öncelikle böyle bir sorunumuz olduğunu kabul ederek işe başlamalıyız. Sonrasında ise kliniğimizde uyguladığımız stres yönetim planı ile sizde stres-kaygı-anksiyete oluşturan durumlarla nasıl başa çıkabileceğiniz ve etkilerinden nasıl kurtulabileceğiniz planlanır. Size özel planlanmış yaşam tarzı değişiklikleri ve yöntemlerle stres-kaygı ve anksiyete seviyeleriniz kontrol altına alınır.

Kronik hastalıkların oluşumunda ve hastalıkların ciddileşmesinde neredeyse yarı yarıya etkili olan bu durumdan kurtulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

TELEFON : 0553 714 52 21
WHATSAPP : 0553 714 52 21
uzm.dr_omerfatihsahin
uzmdromerfatihsahin

İLK BAŞVURU

Sistem üzerinden randevu alabilirsiniz

İletişim bilgilerini linkteki form ile bizlere ulaştırın. Bilgi ve randevu için biz sizi arayalım.

 

İLK BAŞVURU

BÜLTENE KAYDOLUN

mail_outline

Güncel Gelişmelerden Haberdar Olun

RANDEVU AL