ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMETLERİMİZ
TEDAVİ YÖNTEMLERİ
BLOG
İLK BAŞVURU
İLETİŞİM
TELEFON : 0553 714 52 21
WHATSAPP : 0553 714 52 21
Nöral Terapi

Nöral Terapi

Nöral Terapi

Eğer sağlıklı olmak istiyorsak önce bedenimizi nasıl beslediğimize, sonra da ruhumuzu nasıl beslediğimize önem vermeliyiz.

Ozon Terapi
Nöral Terapi
Akupuntur
Kupa Terapi - Hacamat Tedavisi
Sinir Blokları
Epidural Enjeksiyonlar
Diğer Tedavilerimiz

İLK BAŞVURU


 

NÖRAL TERAPİ

 

Nöral Terapi Nedir ?

Almanya kökenli bir tedavi olan nöral terapi vücudun kendi iyileşme sisteminin uyarılmasını amaçlayan bir tedavidir. Nöral terapi vücudu regüle eden yani düzenleyen bir tedavidir. Enjeksiyon yöntemiyle vücudun spesifik noktalarına düşük doz lokal anestezik (prokain veya lidokain) enjekte edilerek vücudun otonom sinir sisteminin uyarılması hedeflenir. Uyarılan otonom sinir sistemi iyileşme sürecini hızlandırır. Akut ve kronik ağrılarda etkili bir tedavi yöntemidir. Nöral terapi ile ağrıya neden olan sinirler uyuşturulmuş veya bloke edilmiş olmaz aksine sinirler uyarılmış olur ve böylelikle hastalıklı dokuda iyileşme başlar. Nöral terapide kişinin beslenme tarzı ve barsak florası da düzenlenmelidir. Vücuttaki sorunu etkileyebilecek bozucu alanların (gömülü dişler, ameliyat izleri, tramvalar, skarlar) araştırılamsı da tedavinin temel parçalarındandır.

Nöral Terapi Hangi Durumlarda Uygulanabilir ?

Akut ağrılar: Nöral terapi, düşme veya çarpma sonucu oluşan ağrı, doku ödemi, şişlik gibi şikayetlerin iyileşmesini hızlandırır. Spor yaralanmaları(kas zorlanmaları, burkulma), ayak bileği, el bileği incinmeleri/burkulmalarında ağrının azaltılmasında hızla etki eder. Boyun ve bel tutulmalarında kişinin günlük hayata hızla dönmesini sağalacak yüz güldürücü sonuçlar sağlar.

Kronik Ağrılar: Çoğumuzun alıştığı ve birlikte yaşamayı kabul ettiği bir ağrısı var. Bu ağrılar migren, boyun, sırt, bel ve diz ağrıları olabilir. Nöral terapiden önce klinik değerlendirme protokolü ile ağrılarınızın kaynağı ve oluşma mekanizması belirlenir. Nöral terapi seanslar şeklinde uygulanan bir tedavidir. Nöral terapi enjeksiyonlarıyla beraber ağrılarınızda azalma başlar ve iyileşmeya başlarsınız. Kronik ağrılarda iyileşme sisteminin uyarılıp düzene girmesi için vücuda 21 günlük bir süre tanımak gereklidir. Eğer doğru yolda ilerliyorsak 3. Hafta sonunda şikayetlerimizin azalmaya başladığını hissederiz. Böylelikle az önce bahsettiğimiz vücut için gerekli iyileşme desteği nöral terapi ile başlatılmış olur. Nöral terapi seansları bittikten ve şikayetlerinizden tamamen kurtulduktan sonra size önerilen beslenme ve yaşam planına da uymanız durumunda ağrılarınızda tekrarlama olmayacaktır.

Nöral terapi ağrılar dışında lenf dolaşım bozuklukları, kabızlık, gaz, şişkinlik, huzursuz bacak sendromu gibi durumlarda da kullanılabilir. Ameliyat sonrası oluşan ağrıların daha hızlı iyileşmesinde de etkilidir. Nöral terapi ile hızlandırılan lenf dolaşımı sayesinde vücuttaki toksinlerin atılması hızlanmış olur.

Nöralterapinin çocuk ve yaşlılar dahil olmak üzere her yaştan hastaya uygulanabildiğini belirten Dr. Reyhan Tuncay “Tansiyon, şeker, kalp vb. hastalıklar ve hastanın kullandığı ilaçlar tedaviye engel değildir. Anti-koagülan grubundan kan sulandırıcı ilaç kullananlarda bazı uygulamalarda dikkatli davranılmalıdır. Sadece myastenia graves kas hastalarında nöralterapi uygulanmaz. Tiroid hastalıkları tedavisi nedeni ile atom tedavisi olan hastalara 6 ay süresince uygulanmamalıdır” diyor.

 

Nöral Terapi Kimlere Yapılmaz ?

Kullanılan lokal anesteziklere karşı allerjisi olanlarda

Gebelerde

Kanser tedavisi gören hastalarda

Çocuk hastalar.

Myastenia graves gibi kas hastalığı olanlarda

TELEFON : 0553 714 52 21
WHATSAPP : 0553 714 52 21
uzm.dr_omerfatihsahin
uzmdromerfatihsahin

İLK BAŞVURU

Sistem üzerinden randevu alabilirsiniz

İletişim bilgilerini linkteki form ile bizlere ulaştırın. Bilgi ve randevu için biz sizi arayalım.

 

İLK BAŞVURU

BÜLTENE KAYDOLUN

mail_outline

Güncel Gelişmelerden Haberdar Olun

RANDEVU AL