ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMETLERİMİZ
TEDAVİ YÖNTEMLERİ
BLOG
İLK BAŞVURU
İLETİŞİM
TELEFON : 0553 714 52 21
WHATSAPP : 0553 714 52 21
Detoksifikasyon

Detoksifikasyon

Detoksifikasyon

Eğer sağlıklı olmak istiyorsak önce bedenimizi nasıl beslediğimize, sonra da ruhumuzu nasıl beslediğimize önem vermeliyiz.

Fonksiyonel tıp danışmanlığı
Ağrı Kontrolü
Stres Kontrolü
Detoksifikasyon
İmmün Regülasyon

İLK BAŞVURU


 

Toksin nedir ?

Toksin vücudumuz için zararlı olan maddelerin genel adıdır. Kimyasal artıklar, endüstriyel atıklar, ambalaj atıkları, bakteriler, virüsler, ağır metaller vücudumuz için toksindir.

Peki biz toksinlere sadece sanayi bölgelerinde mi maruz kalıyoruz? Maalesef hayır. Çünkü üzerimizde bulunan kıyafette kullanılan boya, yudumladığımız içeceğin kutusu, pet ve damacana şişeler, kullandığımız şampuan, deodorant, saç boyaları, dövmeler, evdeki temizlik malzemeleri, parke zemin veya duvar boyaları gibi yaşam alanımızdaki her yer toksinlerle dolu.

Toksinler bizi nasıl etkiliyor? Sağlığımızın bozulmaması için vücudumuzun bu toksinlerden arındırılması gerekmektedir. Ve bu sistem normal şartlarda çalışır durumdadır ve toksinler vücudumuzdan uzaklaştırılır. Fakat yaşadığımız çevre atabileceğimizden çok daha fazla miktarda toksine maruz kalmamıza neden olmaktadır.

Ağır metaller ise vücutta toksik olarak kabul edilen maddelerdir. Civa, nikel, kadmiyum, aleminyum, kurşun gibi ağır metaller vücutta yıllarca kalabilirler ve atılması çok daha zordur.

Çevre kirliliği, stresli yaşam, hareketsizlik ve sağlıksız beslenme vücudumuzu daha fazla toksin birikmesine neden olur. Toksinler vücudumuzda yağdan zengin dokularda depolanır hücrelerin işleyişini bozar ve sürekli olarak vücudu rahatsız edici-uyarıcı sinyaller üretirler. Ağır metaller hücrelerde hasarlanmalar, dokuda inflamasyona (iltihap) neden olurlar. Ayrıca faydalı minerallerin yerine geçerek onların fonksiyonlarını bozarlar. Uzun vadede ciddi kronik hastalıkları taklit edebilecek hastalıklara neden olurlar.

Vücutta Toksin Atılımı Hangi Yollarla Olur? Toksinlerin atılmasında en büyük görev karaciğerindir. Normalde yağda çözünen toksinler karaciğerde bazı işlemlerden geçirilerek suda çözünür hale getirilir. Bu işlem toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Bu aşamadan sonra atılım ter ve idrar yoluyladır. Günümüzde maruz kaldığımız toksin ve ağır metal yükü atabileceğimizden çok çok daha fazladır. Uzun vadede sağlığımızın korunması için karaciğerdeki detoks işleminin etkili çalışması çok önemlidir.

TELEFON : 0553 714 52 21
WHATSAPP : 0553 714 52 21
uzm.dr_omerfatihsahin
uzmdromerfatihsahin

İLK BAŞVURU

Sistem üzerinden randevu alabilirsiniz

İletişim bilgilerini linkteki form ile bizlere ulaştırın. Bilgi ve randevu için biz sizi arayalım.

 

İLK BAŞVURU

BÜLTENE KAYDOLUN

mail_outline

Güncel Gelişmelerden Haberdar Olun

RANDEVU AL